یخچال ویترینی و انواع آن

یخچال ویترینی

 

در برخی از مغازه ها یک یخچال ویترینی برای قرار دادن مواد غذایی وجود دارد. یخچال های ویترینی مواد غذایی را به نمایش می گذارند. یخچال ویترینی دارای درهای شیشه ای است، و داخل آن طبقه بندی شده است و در قنادی ها، مغازه ها یا رستوران ها از آن استفاده می شود. معمولا در یخچال های ویترینی کیک و شیرینی تر و همچنین موادی غذایی مانند، ماست، پنیر، کره، نوشابه و … را قرار می دهند.

شیرینی فروشی ها برای نمایش کیک ها و شیرینی جات یخچال ویترینی را جلوی پنجره قرار می دهند تا در معرض دید مشتریان باشند. وجود یخچال ویترینی برای سوپر مارکت ها، قصابی ها، شیرینی فروشی ها و مغازه هایی که مواد غذایی می فروشند لازم و ضروری است. یخچال ویترینی انواع مختلفی دارد که از لحاظ شکل، کارایی و اندازه با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با انواع مختلف یخچال ویترینی آشنا کنیم، پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

 

انواع یخچال ویترینی

یخچال های ویترینی دارای انواع و اقسام متفاوتی است به گونه ایی که برخی مدل های آن بسته به صنف مورد نظر و مدل ایستاده یا خوابیده بودن آن و همچنین ابعاد آن مختلف می باشند. این مدل ها به جهت کاربری از نظر حیطه کاری در موارد زیر توصیف می شوند:

 1. یخچال ویترینی قنادی و شیرینی فروشی
 2. ویترین نان فانتزی
 3. یخچال ویترینی قصابی
 4. یخچال ویترینی هایپرمارکتی
 5. یخچال ویترینی فست فود
 6. یخچال ویترینی جزیزه
 7. یخچال ویترینی روباز
 8. یخچال ویترینی لبنیاتی
 9. یخچال ویترینی پروتئینی
 10. یخچال ویترینی کبابی

صنایع برودتی ایران استیل با ارائه موفقیت آمیز سالها خدمات به مشتریان توانسته رزومه ای قوی با فاکتورهایی از نمونه های تولیدی و اجرایی محصولات سرمایشی خود در قنادی ها و انواع متنوعی از مشاغل رتبه و جایگاه بی نظیری را بخود اختصاص دهد.

تولید انواع یخچال ویترینی در این مجموعه مورد اعتماد، طبق خواسته مشتریان قابل طراحی و اجرا می باشد.

قیمت یخچال ویترینی

 

یخچال ویترینی

یخچال ویترینی به یخچال هایی گفته می شود که مواد غذایی داخل آن به نمایش گذاشته می شود. این یخچال ها در فروشگاه هایی که مواد غذایی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. این یخچال های ویترینی از خراب شدن مواد غذایی مانند پنیر، ماست، شیر، سوسیس، مرغ، گوشت و .. جلو گیری می کنند. در عین حال آن ها را به نمایش می گذارند تا در معرض دید مشتریان باشد. وجود یخچال های ویترینی در همه مارکت ها، مرغ فروشی ها و فروشگاه های مواد غذایی از واجبات است.

این یخچال ها در اندازه و طرح های متنوعی در بازار وجود دارند. همه این یخچال ها درهای شیشه ای دارند تا مواد داخل آن ها بهتر دیده شود. موتور این یخچال ها در قسمت پایینی آن ها قرار دارد و قدرت این موتور ها به حدی است، که داخل یخچال را سرد می کند و از خراب شدن مواد غذایی جلوگیری می کند. انواع یخچال های ویترینی عبارتند از :

 • یک خم
 • دوخم
 • وایت

یخچال های ویترینی مزیت های بسیار خوبی برای مغازه ها، رستوران ها و… دارند. از مزیت های یخچال  ویترینی می توانیم به مواردی همچون، دسته بندی مواد غذایی، جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی، طراحی زیبا، افزایش فضای داخل مغازه و… اشاره کنیم. به دلیل مزیت های خوبی که یخچال های ویترینی دارند استفاده از یخچال های خوابیده در مغازه ها کم رنگ شده است.

قیمت یخچال ویترینی

یخچال های ویترینی را در اندازه ها و شکل های مختلفی روانه بازار می کنند که همین باعث افزایش کارایی این یخچال ها شده است. هر فرد متناسب با نیاز خود و فضای داخل مغازه یا رستوران خود می تواند یکی از یخچال های ویترینی را خریداری نماید.

جنس بدنه یخچال ها، موتور و قطعات داخلی آن ها با یکدیگر متفاوت است. همه این تفاوت ها باعث شده است که این یخچال ها کارایی و کیفیت متفاوتی داشته باشند و قیمت یخچال های ویترینی نیز متفاوت باشد. به همین دلیل نمی توانیم قیمت ثابتی را برای یخچال های ویترینی در نظر بگیریم. شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از یخچال های یک خم، دوخم یا وایت را خریداری نمایید.

خرید یخچال ویترینی

 

خرید یخچال ویترینی

هنگام خرید یخچال ویترین باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین یخچال را خریداری کنید. نکات مهمی که هنگام خرید یخچال ویترینی باید به آن توجه کنید، عبارتند از:

 • تاثیر اندازه یخچال ویترینی در خرید آن

یخچال های ویترین در سبک و اندازه های مختلفی ساخته، تولید و بدست مشتریان می رسند. شما باید قبل از خرید یخچال ویترینی اندازه و ابعاد مکانی که می خواهید یخچال را در آن قرار دهید اندازه بگیرید. سپس با توجه به فضای خود اقدام به خرید یخچال ویترینی کنید. در غیر اینصورت ممکن است که یخچال در مغازه شما جا نشود و دچار دردسر شوید.

 • بررسی مشخصات فنی یخچال برای خرید

همه یخچال ها دارای یکسری مشخصات فنی هستند، که کیفیت و کارایی آن ها را مشخص می کند. توجه به قدرت موتور یخچال، جنس بدنه ، قسمت های داخلی ، دمای داخل یخچال و.. می تواند به شما در خرید یک یخچال ویترینی خوب کمک کند. اگر قدرت موتور یخچال به حدی نباشد که بتواند دمای داخل یخچال را سرد نگه دارد، هنگام استفاده از یخچال مواد غذایی خراب می شوند و دچار خسارت می شوید. نکته قابل توجه دیگر رنگ یخچال ها می باشد. اگر مغازه شما دارای رنگ خاصی است می توانید رنگ یخچال را با سایر وسایل داخل مغازه ست کنید.

 

اگر بفکر خرید یخچال ویترینی برای ماندگاری بیشتر محصولات خود و همچنین بالا بردن جذابیت در نمایش آنها هستید می توانید از تیم مشاوره ایران استیل کمک بگیرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *